fbpx

Discovery 4.0: формування експертної спільноти технічних експертів – лідерів в розвитку Індустрії 4.0

АППАУ, як фундатор національного руху 4.0, разом зі стратегічним партнером HUB 4.0 ініціюють запуск клубу експертної спільноти Discovery 4.0.

 

Передумови

Перед розробниками проекту Національної стратегії 4.0 в 2018 р. гостро постали питання позиціонування українських розробників 4.0 як для внутрішнього, так і для зовнішнього ринків. Мова про перелік кращих інноваторів 4.0, їх позиціонування, сприйняття замовниками, рівень промоції,  тощо. Цитуємо, –  «Щодо напрямів розвитку нових технологій 4.0 ми констатуємо радше підхід ad hoc, який властивий для незрілих ринків і економік. Тобто в Україні ні на національному, ні на галузевому рівнях немає будь-яких пріоритетів щодо розвитку тих чи інших напрямів на рівні технологічних сегментів та під-сегментів 4.0. Реакція гравців є радше спонтанною (ad hoc) – наприклад, після кібератак усі почали займатись кібербезпекою. Аналогічно багато розмов ведеться про штучний інтелект (АІ), тому що це стало «модно» у світі. Але при цьому повністю ігнорується той тренд, що конкуренція в АІ давно вийшла на рівень національного змагання, де йдеться про конкуренцію урядів і держав світу. Ігноруються також чисельні розриви 4.0 з 3.0 на внутрішньому ринку.»

Відповідно, Національна стратегія 4.0 як пріоритетні завдання для розвитку технологій 4.0 визначає 3 напрями діяльності:

 • Більш ґрунтовний аналіз інноваційного потенціалу за технологічними сегментами 4.0 та приведення його у відповідність до стратегічних напрямів розвитку як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.
 • Оптимізація та краща орієнтація «шумових» (розпіарених) напрямів, таких як біг-дата, Ш.І, VR/AR, робототехніка, тощо з метою кращого використання для реальних потреб українських замовників й в контексті того, що український ринок ще не перейшов 3.0.
 • Орієнтація ринку щодо паралелей та взаємозв’язків технологій 3.0 і 4.0, особливо у випадках, коли замовники ігнорують цей зв’язок там, де він необхідний.

Пізніше в 2018, ці ж завдання гостро постали й перед розробниками Експортних стратегій по ІТ, інжинірингу та машинобудування.

Коли ви маєте обмежені ресурси, неможливо бути «всюди й відразу» – потрібно фокусуватись й дуже чітко визначати власне позиціонування. Проект Discovery 4.0 приймає цей виклик.

 

Місія та завдання клубу Discovery 4.0

Відповідно до положень Національної стратегії 4.0, АППАУ та HUB 4.0 пропонують створення експертної спільноти, яка має головну місію – консолідацію та прискорення розвитку інноваторів 4.0 з метою зайняття лідерських позицій як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках. Для цього в рамках клубу вирішуються завдання:

 • Облік та визначення кращих українських інноваторів 4.0, позиціонування їх на національному лендскейпі 4.0
 • Промоція та піар інноваторів в рамках каналів АППАУ, HUB 4.0 та їх партнерів
 • Стратегічне позиціонування інноваторів 4.0, а також їх груп (таборів) по сегментам на світовій арені.

 

Конкурентний бенчмарк

Для кращого розуміння вищесказаного, ми використовуємо як бенчмарк інноваційну екосистему 4.0 в Ізраїлі. Маючи менше розробників в порівнянні з Україною, Ізраїль ще кілька років тому стратегічно визначив для себе  такі речі як:

 1. Цільові сегменти та напрями розвитку Індустрії 4.0.
 2. Політики та стратегії залучення в них інвестицій.
 3. Завдання консолідації, промоції та експорту інновацій та інноваторів 4.0

Детальніше про це – за цим посиланням. Відповідно, в найближчі 2–3 роки ми прагнемо вийти на подібний рівень системного розвитку, створити власну, національну екосистему 4.0 й почати потужно її просувати на світовій арені Індустрії 4.0.

 

Правила та формат функціонування клубу Discovery  4.0

Ініціатори проекту задають наступні орієнтири функціонування клубу:

 1. Формат зустрічей: клубні зустрічі та мітапи
 2. Регулярність: щомісячно по понеділкам, з 18 до 21 год
 3. Територія: Київ – HUB 4.0
 4. Склад спікерів: вибрані, кращі експерти по технологічним сегментам 4.0.
 5. Вибір тем в програмі: традиційно включатиме 3 пункти:
  Огляд інноваційних продуктів та рішень в області 4.0 (20-хв презентації).
  Панельна дискусія про бенчмаркинг та позиціонування відносно світових трендів.
  Спільні дискусії про відношення та готовність українських замовників.
 6. Аналітичний супровід та піар: результати обговорень фіксуються в спеціальних звітах АППАУ, та промотуються по каналам АППАУ, HUB0 та партнерів. HUB 4.0 включає кращі інновації в «Галерею інновацій 4.0», яка просувається по своїм каналам
 7. Участь в зустрічах: участь платною для учасників (орієнтовна ціна – 300 грн, знижки для членів АППАУ – 20%), та безкштовною для спікерів заходів.
 8. Популяризація Discovery 4.0: АППАУ залучає Центри 4.0 по іншим містам України до тиражування подібних зустрічей в їх містах та локаціях. .
 9. Інтеграція в проекти Нац. стратегії 4.0: результати роботи клубу (аналітика, позиціонування, піар тощо) інтегруються в такі проекти Національної стратегії як Лендскейп та Маркеплейс Індустрії 4.0, галузеві Дорожні карти DX, Експортна місія Індустрії 4.0, та інші.
 10. Залучення інших партнерів: АППАУ та HUB 4.0 відкриті до партнерських пропозицій – як стратегічних, так і в рамках окремих зустрічей чи сегментів 4.0.

Орієнтовні теми та графік зустрічей на період 2019:

 • 4 березня – старт клубу:  перша зустріч по темі “AR/VR – лендскейп та позиціонування українських розробників в Індустрії 4.0”, Київ, HUB 4.0.
 • 13 травня – 2-га зустріч по темі “3D / адитивне виробництво – лендскейп та позиціонуваня українських розробників в Індустрії 4.0”, Київ, HUB 4.0.
 • 3 червняІІоТ – лендскейп та позиціонуваня українських розробників в Індустрії 4.0”, Київ, HUB 4.0
 • 11 липня  велика презентація 2-ої версії Національного лендскейпу “Індустрія 4.0 в Україні” – по результатам опитування. 
 • 1 вересняRobotics– лендскейп та позиціонуваня українських розробників в Індустрії 4.0”, Київ, HUB 4.0.
 • 7 жовтняДрони– лендскейп та позиціонуваня українських розробників в Індустрії 4.0, Київ, HUB 4.0.
 • 4 листопадаШтучний інтелект– лендскейп та позиціонування українських розробників в Індустрії 4.0, Київ, HUB 4.0.

 

Перша зустріч експертів відбудеться 4 березня – анонс зовсім скоро.

Запрошуємо до співпраці та участі.

 

Корисна інформація:

Олександр Юрчак
Нет Комментариев

Коментувати

Коментар
ім’я
Email
Web-cайт: