fbpx

2-га конференція «Індустрія 4.0 в промисловості» – про найцікавіше

2-га конференція, що пройде 5-6 липня на Interpipe, безумовно, є подією №1 нашої спільноти АППАУ та 4.0 цього літа. Але що нового вона принесе, крім традиційних вже доповідей та дискусій на різні теми хайтек розвитку? Коротко – про головні, нові та найцікавіші моменти яких варто очікувати (й готуватись до них) всім учасникам конференції.

  1. Кейс Interpipe – як №1 приклад цифрової трансформації для промисловців

4 доповіді (2 – від IT-Enterprise по їх проектах, 2 – від Interpipe), а ще екскурсія на Інтерпайп-Сталь, а ще дискусії – все разом це дозволяє розкрити в деталях шлях цифрової трансформації трубного лідера країни. Де-факто (й завдяки матеріалам, що поступають),  ми вже фіксуємо узагальнений «кейс Interpipe» – як №1 приклад для промислових підприємств в тому що стосується вертикальної та горизонтальної інтеграції великих холдингових структур, зміни культури персоналу, впровадження окремих елементів 4.0, і т.д. і т.п. Особливість цього кейсу в тому, що він прийшов якось непомітно і в чомусь навіть несподівано – адже й минулого, й позаминулого року ми там були, бачили… але чомусь не догледіли. Мова тут зовсім не про вау-ефект від якихось супер-технологій. Мова радше про те, як кількість (проекти з 2000-их) поступово переходить в якість, про те, наскільки важливі зміни культури персоналу і яка в цьому роль «цифри», наскільки важливо пов’язати проекти цифровізації з клієнто-центричними підходами та конкуренцією на світових ринках. Отже, АППАУ настійливо рекомендує цей кейс як №1 української промисловості для розгляду всіх промислових підприємств.

  1. Секція «Ключові питання обслуговування та експлуатації обладнання»

Ми вперше проведемо окрему секцію – спеціально для служб підприємств, що займаються експлуатацією та обслуговуванням обладнання. Так, тут знову будуть доповіді Interpipe та IT-Enterprise про їх проект Smart.EAM. Але не менш важливий сам факт обговорення ключових питань обслуговування та експлуатації в широкому крузі спеціалістів інших підприємств. Поширення кращих практик в цій сфері, безумовно, є важливим викликом розвитку промислових підприємств. 5 липня, ми фактично, вперше намагатимемось зафіксувати стан та головні виклики в широкому крузі експертів.

  1. Вхід нових технологій 4.0

2 доповіді «Сіменс-Україна», а також «Індасофт-Україна» (продукти GE-Predix) вперше детально представлять погляд світових лідерів на те, як нові ІТ-технології вже проникають  в ОТ. Зокрема, «Сіменс-Україна» розповість про моделі віртуалізації – моделювання на рівні програмування АСУТП, а «Індасофт» розповість про особливості використання хмарної платформи Predix й наскільки це вже реально в українських умовах.

Окремо, й дуже цікавим буде виступ в пленарній дискусії IDC-Ukraine про нові підходи та моделі, як Industry Collaborative Clouds, що витісняють традиційні та повністю змінюють ландшафт технологій та компетенцій на рівні департаментів АСУТП та ІТ.

  1. Нові інсайти про великі дані та сервісні моделі

Окремі очікування в нас до дискусії про роль великих даних та про серсвісні моделі. В першій приймуть участь провідні фахівці ІТ-сектору. Й ми вже фіксуємо зміну дискурсу. Якщо раніше, фахівці АСУТП запитували з величезним здивуванням – «де ви берете великі дані», то сьогодні їх наявність є очевидною не тільки на Інтерпайп-і, а й на багатьох інших підприємствах. А от з обробкою й аналітикою потрібно розбиратись.

Не менш цікавою очікується доповідь технічного директора АППАУ  Максима Романова про сервісні моделі. Що є трендовим, що вже в перспективі 1-3 років зможуть використовувати як сервісні та інжинірингові компанії, а що – самі підприємства – замовники. І як до цього всього готуватись.

  1. Дніпровська екосистема промислових хайтек, кластерні підходи

Це буде велика дискусія з рядом своїх виступів наступного дня в Дніпровській політехніці. Цю  програму ми особливо рекомендуємо місцевим  учасникам промислових та хайтек ринків. Ми щось знаємо про активну діяльність Агентства розвитку Дніпра, про Innovation Forpost, про космічний кластер, про успіхи Дніпровської політехніки, про TechFest Interpipe як самий масштабний технічний фест країни, про успіхи ІТ-кластеру Дніпра, про активність місцевої ТПП…

Але як все це інтегрується в напрямки розвитку промислових хайтек, і чи інтегрується взагалі? Хочеться отримати цілісну картинку, яка думаємо, потрібна й самим учасникам екосистеми, що зростає та складається на наших очах. Побачимо та почуємо все це 6 липня.

Отже, колеги, це будуть 2 насичені враженнями, обмінами та інформацією дні.

Готуємось. Реєстрація закривається 27 червня, хто ще не встиг – поспішіть.

 

 

Олександр Юрчак
Нет Комментариев

Коментувати

Коментар
ім’я
Email
Web-cайт: