fbpx

Новий формат руху 4.0 – запрошення до об’єднання

23 березня збори нової Ради руху «Індустрія 4.0 в Україні» прийняли рішення про зміну статусу об’єднання з неформальної спільноти – на юридичну особу. Першим засновником нової організації стане Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ). Наразі ми шукаємо інші зацікавлені організації – насамперед, серед бізнес-асоціацій та інших організацій, хто зацікавлений в об’єднанні зусиль на новому рівні.

 

Головні положення для обєднання

 

Для розгляду цієї пропозиції зацікавленими сторонами, ми пропонуємо наступні 5 положень, й що пропонуються як основа для розробки Статуту нового об’єднання:

 1. Ідеологічні позиції нової організації, що зафіксовані в Хартії 4.0 від липня 2016 залишаються незмінними, за виключенням п. 3.3 про «лідерство ІТ». Наразі пропонується цей пункт замінити на «лідерство промислових хайтек секторів» (нову редакцію пропонується узгодити спільно – включно з новим визначенням ролі та місця ІТ-галузі).
 2. Місія нової організації має бути специфікована навколо 3-х довгострокових напрямків (5–10 років), відповідно Баченню, що зафіксоване в Хартії:
  1. Прискорений розвиток промислових хайтек секторів.
  2. Створення та розвиток в країні інноваційної інфраструктури для широкого розповсюдження та впровадження технологій 4.0.
  3. Розвиток експортного потенціалу промислових хайтек.
 3. Цілі та завдання організації на середньостроковий період (1–3 роки):
  1. Створення Національної стратегії 4.0 та її повна інтеграція в урядові програми. При цьому ми розуміємо, що така стратегія не може бути ефективною без відповідних політик та стратегій – в Промисловості та Інноваціях – й на державному рівні. Це означатиме, що нова організація буде активно брати участь та впливати на розвиток вказаних політик та стратегій.
  2. Створення головних (відсутніх сьогодні) елементів екосистеми 4.0 – як технопарки, центри розробок та інновацій 4.0, індустріальні парки тощо (див наш фреймворк Стратегії 4.0).
  3. Реальна інтеграція в екосистему 4.0 гравців, що мають сьогодні найгірші показники по критеріям – 1) залучення до ринку (НАНУ) та 2) проникнення технологій 4.0 (Машинобудівний та Інжиніринговий сектори).
   Значне покращення інтеграції з ІТ-галуззю, яка є технологічним лідером в світі, але сьогодні в Україні є на 90% орієнтованою на західні ринки широкого споживання (Вusiness 2Consumers).
  4. Зупинення массового відтоку інженерних кадрів (в ІТ та в еміграцію) – шляхом їх переорієнтації на створення експортних продуктів в Україні, включно з оффшоринговими інжиніринговими послугами для промислових ринків світу (проектування, програмування, прототипи та нові розробки).
 4. Напрямки дій в 2018 році – вже викладені в рішеннях та завданнях нового складу Ради. Вони синхронні зі всіма вище приведеними позиціями. Пріоритетним та стратегічним напрямком дій на 2018 залишається створення мережі Центрів 4.0 по Україні.
 5. Принципи щодо створення нової організації

  1. Категорія – міжгалузеве об’єднання бізнес-асоціацій та інших юр. осіб, неприбуткова організація, юридичний статус – «громадська спілка».
  2. Не має відношення до політичних партій.
  3. Керується загальними Зборами, що вибирають Раду, Правління та виконавчу дирекцію.
  4. Має свій бюджет
  5. Керується в роботі Статутом та річними планами дій, що погоджуються Загальними зборами.

 

Головна умова входження для нових засновників – сповідування однакових або близьких поглядів, що вказані в положеннях вище. Засновниками можуть бути інші об’єднання – асоціації, НГО тощо. Окремі приватні організації  чи політичні партії не можуть виступати ролі засновників. Щодо фінансових умов – пропонується, що кожен з засновників входить зі стартовим бюджетом в 60 тис грн.

 

Після погодження цих умов засновники разом з новою Радою 4.0 визначають Статут, включно з правилами членства в новому об’єднанні. АППАУ виступає також з пропозицією автоматичного включення в члени нового об’єднання діючих членів АППАУ, як головних спонсорів та акторів руху 4.0 на протязі 2016-18 рр. Подібні умови можуть бути запропоновані для інших бізнес-асоціацій.

 

 

Головні переваги для засновників

 

Ми віримо в потенціал Україні – як високотехнологічної країни, повноправного члена європейської спільноти й серед розвинутих країн світу. Крім подібних декларацій, які чути від десятків інших бізнес—урядових – політичних та інших організацій, ми (за підтримки АППАУ) вже це робимо по багатьом напрямкам. Тому нова організація позиціонується як лідер у всьому, що стосується напрямків національної стратегії 4.0, відповідних політик та програм дій та прискореного розвитку інновацій в промислових хайтек.

 

Відповідно, ті учасники ринку хто приєднується до нас в новій організації матимуть 5 головних переваг:

 • Максимально точне й повне визначення та планування власного стратегічного розвитку – замість того, щоб бути залежними від чиєїсь (зовнішньої) волі
 • Максимальний вплив на головні драйвери економічного розвитку країни – якими мають бути промислові хайтек (різноманітні ххх-будування та промисловий інжиніринг), – але зовсім не агро-холдинги та ІТ-аутсоурсинг, як це є зараз.
 • Першочерговий доступ до фінансової допомоги ЄС та інших країн світу. Ми вже працюємо над цими питаннями з урядовими та неурядовими структурами в Україні.
 • Позиціонування як вхідної точки для залучення зарубіжних інвестицій в промислові хайтек сектори
 • Значне посилення спільних експортних програм.

 

Кращим прикладом цих переваг для бізнес-асоціацій може бути АППАУ – наші члени вже по максимуму користуються своїм становищем найбільш активних учасників руху 4.0 й отримують відповідні дивіденди. Як наприклад, просування в карті інноваторів 4.0 чи промо перших кейсів по 4.0.

 

Але чимало стратегічних завдань АППАУ самостійно не може вирішити – наприклад, як зупинення відттоку інженерних кадрів. Тому головні переваги для АППАУ в об’єднанні – такі ж як і для інших подібних асоціацій, – це дасть значно більший синергетичний ефект в розвитку 4.0 та боротьбі з негативними тенденціями, прискорить темпи й виведе весь рух на новий рівень.

 

Якщо ви зацікавлені у входженні в таке об’єднання на наведених умовах, звертайтесь до координатора руху – Юрчака Олександра Володимировича, е-адреса: yuchak.alexandre@gmail.com.

 

Установчі збори засновників асоціації планується провести 14 травня в Києві.

 

Руслан Вербовий
Нет Комментариев

Коментувати

Коментар
ім’я
Email
Web-cайт: