
Згідно результатам останніх подій в Запоріжжі (T&I day) та Харкові (презентація ландшафту 4.0) теми інновацій та діджиталізації є актуальними в цих регіонах. Ми побачили, що кількість інновацій Індустрії 4.0 є радше на низькому рівні, мало нових технологічних розробок, кількість інноваційних розробок в університетах рівня TRL5-6 в обох регіонах становить менше 10, слабкими є екосистемні зв’язки між Університетами – НДІ та підприємствами бізнесу тощо. Перелік проблемних місць є великим, але на думку керівництва проєкту ClusteRISE це не “провина” окремих акторів, а радше наслідок відсутності системних політик та програм розвитку – спочатку на рівні держави, галузей та регіонів, а далі, й як наслідок – окремих підприємств.
Між тим, інновації – це ключова тема в розвитку конкурентоспроможності підприємств у світі, це ключова тема співпраці європейських кластерів та одна з головних в залученні донорів та інвесторів.
Отже нам всім потрібно змінювати ситуацію й починати покращувати рівень інноваційного розвитку.
Нова тренінгова програма в проекті ClusteRISE розрахована на учасників кластерів ІАМ та наших найближчих партнерів з кластерних організацій АППАУ, Миколаєва, Вінниці та Києва. Розроблені 10 бізнес-кейсів покривають топ-проблеми, як загального екосистемного рівня, так і окремих категорій учасників ринку.
Запрошуються фірми – розробники, системні інтегратори, виробники МСП, університети, члени правлінь кластерних організацій.
Наслідками проходження цієї програми для учасників буде:
- Значне покращення інноваційної складової в пропозиціях фірм, учасників кластеру, зокрема в публічних відображеннях УТП.
- Інтенсифікація зв’язків та відносин в рамках екосистеми. Зокрема, ріст кількості та якості робочих проєктів та напрямів співпраці між розробниками, інтеграторами та науково-освітніми установами.
- Початок формування в університетах системного інноваційного менеджменту.
- Заростання кількості пропозицій від регіону на фінансування фондами та грантам.
- Покращення аналітики та промоції інноваційної пропозиції ІАМ – І4.0 регіону, зокрема, виділення кількох напрямів спеціалізації, навколо якого згруповано 5-7 організацій.
Формат тренінгу передбачає 2 види діяльності:
- Розгляд бізнес-кейсів в малих групах під керівництвом досвідчених менторів.
- Проходження навчальних занять та презентації рішень кейсів на воркшопах.
Перший 3-годинний воркшоп пропонується відбудеться 21 квітня, другий – 6 травня, третій – 17 травня.
В червні планується заключний захід, на якому самі кластери шляхом голосування визначать кращих менторів та консультантів.
Завантажити повну програму тренінгу.
Завантажити перелік бізнес-кейсів для розгляду на воркшопах.
Максимальна кількість учасників програми – до 30 осіб, відповідно має значення швидка реєстрація.
Для участі в програмі воркшопів необхідно заповнити реєстраційну форму: