fbpx

Формування експертної спільноти з питань стратегічного розвитку Індустрії 4.0

АППАУ як фундатор руху 4.0 та розробник національної стратегії Індустрії 4.0 ініціює створення експертної спільноти з питань розвитку Індустрії 4.0 в Україні.

Вже при розробці стратегії, питання консолідації експертів з різних категорій стейкхолдерів постали дуже гостро. Якою має бути модель інноваційної екосистеми промислових хайтек та в чому пріоритетні завдання її розвитку? Чи мають бути створені спеціальні стимули для інноваторов 4.0 і які вони? Чи мають бути різні правила стимулювання промислових хайтек секторів (як машинобудування) та кінцевих споживачів (як металургія)? Чи має бути стратегія 4.0 окремішньою чи ввійде вона в інші державні стратегії? Звідки брати кошти і яким чином залучати донорів до програм розвитку? Чому вклад ІТ-галузі в розвиток промислових хайтек сьогодні є мінімальним і що потрібно зробити, щоб його збільшити? І власне, – хто ці експерти та менеджери, які здатні давати зважені та відповідальні рішення по подібним питанням.

АППАУ пропонує наступні правила організації спільноти «Strategist 4.0»

 1. Формат зустрічей: круглі столи – обговорення
 2. Регулярність: щонайменше 1 раз в квартал
 3. Склад учасників: вибрані, кращі експерти по вибраній тематиці обговорення, але обов’язково з мінімальним представництвом хоча б 1-го експерта з 5-и головних категорій стейкхолдерів 4.0: Урядовці – Розробники – Агентства (консультанти) – Замовники – Науковці. Постійні учасники нарад можуть входити в Раду інновацій 4.0, в рамках якої наразі формується Аналітичний Центр.
 4. Вибір теми: для обговорення та рішень вибираються теми, дотичні до напрямів реалізації Стратегії 4.0, по яким потрібна «стиковка» напрацювань та поглядів всіх стейкхолдерів. Погодження та координація дають в результаті пропозицію конкретних рішень. Пріоритети тем також визначаються реальним станом в просуванні проектів Стратегії 4.0.
 5. Результати зустрічей: фіксуються у вигляді рекомендацій та policy papers й публікуються на сайті 4.0 та партнерів. Ці результати включаються в перелік документів, що демонструють офіційну позицію АППАУ, руху Індустрії 4.0 та інших партнерів.
 6. Підготовка до зустрічі: є обов’язковою для всіх експертів – напередодні учасникам пропонується основна аналітика по питанням в обговоренні з пропозицією 1-2 альтернативних рішень, та протоколом рішення.
 7. Тривалість: до 3 год

Головні теми обговорень на період найближчих 6 місяців

 • лютий – затвердження моделі інноваційної екосистеми промислових хайтек: policy paper #1
 • березень – структура та підходи до вироблення галузевих дорожніх карт цифрової трансформації:  policy paper #2
 • травень – перелік стимулів для інноваторів 4.0 в державних політиках та програмах
 • червень – інтеграція з ЄС: ключові напрями та перспективи для промислових хайтек
 • серпень – залучення донорів та інвесторів до розвитку промислових хайтек

 

Перша зустріч експертів відбудеться 20 лютого з 15 до 17 години в HUB 4.0 по темі «Модель інноваційної екосистеми промислових хайтек».

Михайло Федак
Нет Комментариев

Коментувати

Коментар
ім’я
Email
Web-cайт: