fbpx

IT-Enterprise – курс на відкриті екосистеми та прискорення в 4.0

IT-Enterprise сьогодні є лідером національного руху 4.0 і цей статус викликає все менше сумнівів, – що в експертної спільноти, що в замовників. Й мова не просто про власне позиціонування. Мова про незаперечні свідоцтва, які підтверджують ці лідерські позиції  – й перш за все, у першості по великому переліку напрямків розвитку в 4.0. Саме ці речі яскраво проявляються на щорічних форумах компанії, де експерти IT-Enterprise демонструють нові продукти та тенденції, а замовники це підтверджують своїми кейсами. Отже, що було найцікавішого цього року на 25-му форумі компанії?

 

Портфель продуктів та напрямки розвитку компанії

Форум зібрав більше 300 клієнтів та партнерів компанії, на ньому було 25 доповідей, виступили 28 експертів, продемонстровано 10 успішних кейсів.

IT-Enterprise чітко позиціонує себе в області 4.0, акцентуючи на доступності рішень – вже тут і зараз, в Україні. З цим почались keynotes вступні доповіді СЕО компанії Олега Щербатенко та керівника напрямку Дмитра Шаповалова

Наголос на доступності підкреслює також відставання конкурентів – більшість великих західних провайдерів продуктів та рішень 4.0 значно відстають по темпах впровадження в Україні.

Інший наголос на портфелі готових рішень передає наступний слайд

По-суті, потреби цифровізації промислових підприємств – як по вертикалі (від датчика до ERP), так і по горизонталі (управління ланцюжками supply chain) – компанія закриває пропозицією готових модульних рішень. Величезна перевага IT-Enterprise – ці рішення виростають з попереднього досвіду та сотень реалізацій, й саме тут – в Україні.

А ось як компанія бачить системне, сплановане впровадження цифрових технологій на підприємстві.

Дмитро Шаповалов та інші керівники неодноразово наголошували на тому, що перехід на 3-ій та наступні кроки вже доступні й потрібно прискорюватись – «світ вже попереду і відрив зростає». Це особливо актуально для тих підприємств, які успішно пройшли 3.0 – звичайну автоматизацію виробництв. А таких в Україні – сотні.

Головні технології та напрямки розвитку цілком відповідають світовим трендам

В інших презентаціях своїх експертів, компанія послідовно та переконливо роз’яснювала деталі та переваги цих технологій.

 

Кейси замовників

З замовників, свої кейси по розвитку з впровадженням рішень від IT-Enterprise демонстрували представники компаній Іnterpipe, KNESS, Укрнафта, Укрспирт, а посилання на інші впровадження були в чисельних демонстраційних кейсах.

Найбільш яскраво виглядав Інтерпайп. Денис Морозов, директор по фінансам Інтерпайп дуже детально коментував вклад системи управління в досягнення кращих економічних показників та конкурентоздатності підприємства.

На фото – Денис Морозов (по центру). Зліва – технічний директор IT-Enterprise Володимир Михайлов, справа – директор Олег Щербатенко.

В реалізаціях на «Інтерпайп» вже чітко прослідковуються елементи 4.0 – як повна інтеграція по вертикалі АСУТП-MES-ERP та по горизонталі – від замовника й до вхідного сталеплавильного заводу «Дніпросталь». Тут присутні також чисельні нові технології – APS, IIoT, обробка великих даних, мобільні застосунки тощо. Окремо Денис Морозов відмічав новий рівень систем ЕАМ/ТОіР.

 

Першість у впровадженні нових рішень та технологій 4.0

Рішення Smart.ЕАМ, на наш погляд, одне з найбільш перспективних для промисловців України.

Застарілі виробничі фонди, різнорідне обладнання та його кількість, проблеми оптимізації з урахуванням чисельних факторів впливу, ріст цін на енергоресурси – все це спонукає до термінового впровадження систем управління активами.

Інакше – ви просто не здатні забезпечити цілісну картину по стану виробничих активів з розумінням того, «де завтра прорве», «де вузьке місце в зростанні» або ж «куди витікають гроші».

Кирило Костанецький, керівник цього напрямку дуже добре висвітлив зрілість та сучасність підходів IT-Enterprise по цілому ряду технологічних критеріїв в цій сфері

А демонстрація технологій AR для завдань ТОіР була показана просто тут в залі.

Тему АR підхопив Олександр Михайлов. Він розкрив можливості технології для кращої взаємодії між машинами та операторами та під час збиральних операцій, коли можна автоматично отримувати інструкції та підказки.

Технологія AR є складовою для створення цифрових близнюків (digital twins) – від окремих машин, – до ліній та цілих виробництв.

Цікавою була також доповідь про мобільні технології, які IT-Enterprise масово впроваджує для різних сфер управління в виробництві – від MES-систем й до CRM. Окремі теми – про масштабованість, кібер-безпеку, чи окремі рішення – як Clobby чи Smart.Tender були корисні для всіх присутніх з причини своєї універсальності.

Всі ці нові технології IT-Enterprise вже впроваджує для окремих своїх клієнтів в Україні.

 

Відкрита екосистема партнерів

Найважливішим для АППАУ та членів, мабуть, став анонс Олега Щербатенко, директора IT-Enterprise про формування відкритої екосистеми 4.0, інтегральною частиною якої є рішення компанії. Це прозвучало у вступній промові форуму. Мова як про технологічну синергію, так і про кращу ринкову взаємодію між організаціями.

IT-Enterprise запросили на свій форум 5 системних інтеграторів АСУТП, 2-х вендорів, були також представники ВНЗ – всі члени АППАУ. Пропозиція проста – разом забезпечувати кращу інтеграцію ІТ-ОТ, особливо на точках стику, як MES та системи диспетчеризації, обліку, управління активами.  Інтеграторам пропонується легка інтеграція в рішення верхнього рівня, в результаті чого рішення АСУТП стають більш цінними і для замовника. В технічному плані за інтеграторами залишають типові завдання ОТ (АСУТП) – від автоматизації окремих дільниць та цехів, й до агрегації даних, їх попередньої обробки та передачі в масштабах цехів та заводів.  Мова йде також про кращу взаємодію в області конкретних проектів, просування нових технологій 4.0, доступу до нових ринків та стандартизацію.

Наш спільний виступ з Олегом Щербатенко фокусував на перевагах партнерства з обох сторін, презентацію можна переглянути тут.

 

Переосмислення

Швидкі темпи розвитку IT-Enterprise, повнота портфелю та фокус на технологіях 4.0 – разом спонукають учасників спільноти АППАУ та руху 4.0 до переосмислення багатьох речей на ринках промислової автоматизації та ІТ.

 1. Хто є українським лідером у впровадженні технологій 4.0? – якщо брати за основу ключові характеристики 4.0 як інтеграція по вертикалі чи горизонталі підприємства, а також впровадження нових технологій як предиктивна аналітика, VR/AR, IIoT, мобільні технології тощо й темпи впровадження всього цього в Україні, – порівнювати IT-Enterprise, тут в Україні, просто немає з ким. Це не просто чергова констатація, – визначення лідера важливе як для всіх учасників ринку, оскільки задає планку та напрямки розвитку, форматує та структурує ринок. Це – ознака зрілості ринку. Але це усвідомлення важливо і для самого лідера – адже це не тільки визнання, а також відповідальність.
 2. Чи варто чекати, коли «прокинуться» бренди? – питання актуальне для чисельних клієнтів, але також інтеграторів, що звикли чекати «відмашки» від штаб-квартир великих брендів на використання інноваційних продуктів та рішень. Як людина, що 12 років відпрацювала в глобальній корпорації, в тому числі сидячи в тих самих штаб-квартирах, я добре знаю, де знаходиться Україна в пріоритетах керівників таких корпорацій. На жаль, – в тих самих категоріях третьосортних країн, яким відповідають і наші різноманітні рейтинги по конкурентоздатності чи інноваційності. Це означає, що рішення про запуски нових продуктів, про технічну підтримку, про інвестиції в більшості випадків приймається в «третю чергу» – після розвинених країн та після країн, що розвиваються з великими ринками. До речі, наші східні сусіди як РФ та Казахстан завжди мали по цій причині більшу увагу корпорацій.

  Повертаючись до інновацій, це означає затримку в запуску нових продуктів на 3-5 років як мінімум. В такому контексті, величезною перевагою місцевих розробників є швидкість – вони нікого не чекають, і саме тому – The Future is Now.

  Якщо інтегратори чи інші партнери екосистеми хочуть швидше рухатись, в області ІТ-рішень вже не потрібно чекати «дозрівання» брендів. Тим більше все це стосується кінцевих замовників.
 3. Хто рулить й буде рулити на ринках замовників, – світові вендори чи розробники-інтегратори? – те, що замовники в багатьох випадках «поведені» більше на торгових марках компонентів, ніж на якості-ціні та швидкості комплексних рішень – відомо давно. Між тим, логіки чи економічного сенсу в цьому немає і життя це постійно доказує. В тому числі й на цьому форумі, неявно, але звучали речі, які є визначальними для розуміння вкладу технологій в економічні показники підприємств – мова про інноваційні рішення (не просто продукти), кращий сервіс, швидше впровадження та повну вартість володіння. Більш глобально та з поглядом в майбутнє, – вимоги до уніфікації, інтероперабельності та взаємодії в Індустрії 4.0 на порядок вищі, ніж в епоху 3.0. Відкриті стандарти домінують всюди, а ціна на «залізо» падає. Для глобальних вендорів, й особливо, в hardware це означатиме ще важчі часи й, можливо, суттєву зміну бізнес-моделей. Натомість, чи здатні розробники та інтегратори виходити на рівень повних рішень в великих масштабах, та з відповідними гарантіями, чи здатні вони забезпечувати потреби в інноваціях – це теж відкрите питання. Але в маленьких країнах, як наша, шанси розробників-інтеграторів на лідерство, здається, набагато вищі – й приклад IT-Enterprise є тому доказом. Можливо є і третій шлях – замість протиставляння ролей та позицій, швидше й разом розвивати сервісні моделі.
 4. Що таке відкрита екосистема та які її переваги? – це питання апелює як до технологічної синергії, так і до інших підходів в розвитку бізнесу разом з партнерами. Традиційна партнерська мережа вендорів обмежується учасниками вузької мережі каналів продажу – як правило, це 2-3 категорії учасників ринку – інтегратори, дистрибутори, замовники. Рідше – сюди додають ще проектантів. ВНЗ – розглядається радше як елемент КСВ (Корпоративної Соціальної Відповідальності), ніж реальний сервіс-провайдер. До цього всі звикли – і вже давно. Форум та пропозиція від IT-Enterprise заставляє нас переглядати ці правила – й насамперед з точки зору переосмислення ролі інновацій та швидкості їх розповсюдження. Раптом на арені з’являються місцеві розробники, стартапи, консультанти, агентства з розвитку, асоціації, інкубатори, інвестори та фонди тощо. Їх роль та вклад в бізнес – далеко не очевидні на початковому етапі, але вже очевидно інше – той хто є більш відкритим до співпраці, розглядає можливості та зони росту цінності більш широко, –  рухається в результаті швидше.

Будемо відвертими – IT-Enterprise першою серед великих компаній звернув увагу на АППАУ, як організацію з новими можливостями зростання – свого власного та спільного. Для нас це дуже важливо і як просто визнання, і як стимул до подальшого нарощування наших цінностей в ролі інноваційного кластера промислових хайтек.

 

Перші takeaways – швидкі дії учасників екосистеми

Отже, прапор 4.0 піднято ще вище й заклик до співпраці прозвучав. Що це може означати в більш конкретних вимірах для учасників ринку та членів нашої спільноти? –

 1. Для замовників: швидше визначайтесь та структуруйте свої політики та стратегії розвитку. Чисельні фреймворки та методичні рекомендації від IT-Enterprise як нижче тотожні рекомендаціям світових консультантів.Але їх перевага в тому, що з цим стоїть величезний досвід – й саме тут, в Україні. Зокрема, на цьому слайді вказані не просто 3 різні сегменти підприємств по критерію інноваційності. По-суті, це прикладний (до ЕАМ) шлях переходу від 2.0 до 4.0. Тобто, рано думати про цифрових близнюків, коли у вас немає звичайних класифікаторів обладнання.  Актуальність цих тез ми бачили зовсім недавно у випадках як з Укрзалізницею.
 2. Для інтеграторів та членів ТК 185: багато питань на – та після форуму ставилось щодо механізмів стиковки АСУТП з продуктами як Clobby (ERP для МСБ) чи Smart.EAM й наявності платформи ІІоТ в IT-Enterprise. Що ж, питання правильні, – тримайте це в фокусі й швидше виносьте ці дискусії у відповідні комітети ТК 185. Адже – все це як раз про стандарти
 3. Для вендорів промислової автоматизації: спробуйте розглядати IT-Enterprise як партнера з ІТ. Величезний інстальований парк, кількість клієнтів, пропозиція синергії з ОТ – все разом, це відкриває нові можливості для прямої стиковки – виходу датчиків, контролерів та систем SCADA на хмарні застосування та рівні ERP-MES-EAM.
  Інший takeaways зовсім банальний – активніше користуйтесь сервісами IT-Enterprise для своїх актуальних комерційних потреб. Наприклад, команда Smart.Tender 2-ий рік пропонує членам АППАУ, хто приймає участь в е-торгах розширену аналітику по виграних та програних тендерах.
 4. Для університетів та Центрів 4.0: відкритість великого партнера з ІТ – це нові можливості для чисельних розробок нових apps чи алгоритмів що можуть бути інтегровані в рішення IT-Enterprise. Компанія має для цього окремі пропозиції для університетів.
 5. Для експертів та лідерів думок з технологій 4.0 (наша Рада 4.0 та інші стейкхолдери): сміливо опонуйте, але й доповнюйте тези IT-Enterprise щодо тих чи інших концептуальних та трендових положень Індустрії 4.0. Зокрема, в питаннях розвитку в Україні Digital Twins, платформ IIoT, застосувань AR/VR, тощо – в нас «все тільки починається». І якщо вже говорити про “переосмислення” – то дуже цікаво спостерігати за цим творчим процесом в самих IT-Enterprise, – зростання зрілості позицій їх експертів по чисельним напрямкам 4.0 відбувається просто на очах. А чим активніша спільнота, чим більше ми «челенджуємо» лідера – тим більше всі ми виграємо від цього. В цьому також суть відкритої екосистеми.

На закінчення, – від спільноти руху 4.0 та АППАУ дякуємо команді IT-Enterprise за чудовий форум та залучення багатьох наших членів. Разом з енергійними діями в цьому ж напрямку розвитку співпраці наших інших членів – як Rittal, Phoenix Contact, нових Центрів 4.0 та інших – це вже форумує певну культуру та цінності.

Разом доганяти світ в області 4.0 ефективніше і веселіше.

Ген. директор АППАУ Юрчак О.В.

Михайло Федак
Нет Комментариев

Коментувати

Коментар
ім’я
Email
Web-cайт: