fbpx

2-га конференція 4.0 на Інтерпайп – звіт

5-6 липня в м. Дніпро пройшла друга конференція 4.0 на Інтерпайп. Вже можна констатувати, що вона остаточно закріпила за Інтерпайп ще один титул – промислового майданчика №1 для обміну професіоналів – інноваторів з області 4.0. Як це було? – наш звіт акцентує на головних моментах події.

 

Доповіді в центрі uPipe 5 липня

Головна тема конференції – «як вирівнятись та прискоритись в області 4.0» українським підприємствам. Юрчак Олександр (АППАУ) в своїй вступній доповіді підкреслив, «вирівнювання» має на увазі баланс в стратегічному трикутнику «Споживачі – Постачальники – Екосистема», де саме інноваційна екосистема промислових хайтек є слабкою ланкою. Щодо прискорення – на думку АППАУ, мова йде про швидше проникнення технологій 4.0 в Україну та синхронізацію в темпах розвитку  з ІТ-сектором.

Денис Морозов (Інтерпайп) з доповіддю ‘Interpipe goes digital’ розповів про зв’язок технологій з ситуацією компанії на глобальних ринках, й про причини переходу на позаказне виробництво. Графіки покращення фінансово-економічних та виробничих KPI більш ніж наглядно переконували «що дає цифра».

Чудові інсайти в цифрову трансформацію та її інструменти зробив Олександр Загнетко з IDC-Ukraine. Детально він зупинився на ролі та перспективах ICC (Industry Collaborative Cloud) – ті, хто вже сьогодні інвестує в ці платформи будуть мати очевидні переваги вже дуже скоро. Олександр каже, що головним активом та відмінністю 4.0 стають сьогодні Smart Service Platform, CPS (кібер-фізичні системи) та Labeled data.

PR- директор «Інтерпайп» Дмитро Кисилевський яскраво та емоційно розкрив контекст відношення до промисловості на рівні держави. На жаль, прогресу тут дуже мало й тому заклик Дмитра простий –

промисловці мають енергійніше об’єднуватись та допомагати одні одним.

Дмитро також запросив всіх учасників спільноти АППАУ та руху 4.0 активніше підтримати Interpipe TechFest – ключовий захід компанії, націлений на популяризацію інженерних професій та здобутків.

Сергій Степанюк з «Сіменс-Україна» зробив цього дня 2 доповіді – зранку про основи віртуалізації та моделювання в АСУТП, після обіду – це був вже майстер-клас на цю ж тему, з демонстрацією прикладного софта. Для учасників важливо було побачити, що «Сіменс-Україна» реально рухається по шляху 4.0 на місцевому ринку, нарощуючи свій ресурс та підтримку.

Дві доповіді цього дня також належали IT-Enterprise. Спочатку Кирил Костанецький зробив просто блискучу з точки зору видовищності, наглядності та інформативності презентацію про тенденції в ЕАМ-ТОіР. Після обіду Руслан Назаренко не менш наглядно представив переваги Smart.Factory для кінцевих замовників, підприємств.

Дуже порадувала нас цього дня також пара «Кафедра АТЕП-КПІ» (Олександр Степанець) та інжинірингова компанія «Артезія» (Вадим Лебідь). Вони вийшли переможцем 1-го туру конкурсу «10-топ застосувань ІІоТ в Україні». Презентація про «розумний конденсатовідвідник» включали класичні елементи use-case – аналітику про проблеми нинішніх рішень, про ринкові пропозиції та їх недоліки, про переваги нових рішень на ІІоТ та їх інтеграції в відкриті платформи.

Володимир Патрахін з «Індасофт-Україна» власне і представив якою має бути сучасна, відкрита платформа – мова про Predix. Компанія вже 2-ий рік пропонує її в Україні й має ряд партнерів, що починають освоювати й інтегрувати в платформу свої програми та контролери. Володимир показав як можна швидко та безпечно включити функцію дистанційного моніторингу-контролю за будь-яким фізичним активом.

Інші виступи цього дня були не менш цікавими – Олександр Ніколенко (Шнейдер Електрик) про нові контролери, що легко інтегруються в ІІоТ, Максим Романов (АППАУ) про сервісні фреймворки. Ну і 3-я доповідь від Інтерпайп – Максим Жуваков дуже детально розкрив 3 рівні АСУ на «Інтерпайп-сталь», – включно з МЕS-системою від Danieli.

 

Візит на Інтерпайп Сталь

Власне, цей візит був продовженням попереднього виступу Максима й просто шкода, що вся аудиторія його не побачила (доповідь про АСУТП-MES була в одній з 2-х паралельних секцій). Але всі хто бажав, могли вже побачити «як це працює» на самому заводі. Включно з чисельними аспектами роботи технологічного обладнання та АСУ.

По словам багатьох учасників ці враження – найяскравіші за день. Детальніше про різні моменти візиту – див пости в групі 4.0 на Фейсбук.

 

Дискусії в Дніпровській політехніці 6 липня

Зовсім іншим був дискурс наступного дня. Тут мова йшла про екосистему та можливості об’єднання в регіональних форматах різних учасників промислових хайтек. Й хоча тут переважали ті ж самі члени АППАУ, а місцевих гравців було мало – дискусії мали показовий та важливий характер. Від проблем залучення ІТ-кластерів (виступ місцевого представника ІТ був дуже показовим в цьому плані), й до інтеграції у вже готові ініціативи, що в Дніпрі інтенсивно продукує місцеве Агентство з розвитку.

 

Панельні дискусії та спілкування

Рівний, однаково високий рівень всіх експертів – доповідачів, насичена програма, включно з візитом на підприємство створили ідеальну ситуацію для професійних обмінів. В такому середовищі досить легко оцінювати «де ми є зараз», «де головні бар’єри» та «що далі». Зокрема, цікава думка експертів щодо очікувань в русі 4.0 через рік.

  • Олег Щербатенко (IT-Enterprise) очікує, що кейсів по 4.0 й саме по наших підприємствах буде набагато більше. А це означає – що пішов реальний рух.
  • Сергій Степанюк (Siemens) каже про важливість та необхідність дотримання технічних стандартів – в тому числі в області 4.0, де їх сьогодні вже багато.
  • Максим Романов (АППАУ) мріє побачити в Україні хоча б 1 справжній «4.0-ий» завод, збудований з нуля «по всім правилам».

Не менш цікавою була заключна дискусія інших 3х експертів з ІТ-галузі. Ярослав Недашківський (SoftElegance), Кирило Костанецький (IT-Enterprise) та Олександр Загнетко (IDC-Ukraine) мали досить емоційну дискусію про біг дата в кінці дня. Цікаво, що учасники конференції вирішили скоротити фуршет й «догнати» цю частину програми 5 липня, яку не вдалось пройти вчасно до візиту на завод.

На нашій пам’яті таке відбулось вперше – це говорить про справжній та глибокий інтерес до теми, а також про бажання професійних обмінів.

Закріплення вражень 1-го дня відбулось в місцевому пабі. Спонсорами виступили IT-Enterprise та «Індасофт-Україна» – за що їм велика подяка від учасників.

 

Перші висновки

Кількість інформації, згенерованих ідей та вражень, безумовно, ще підлягає осмисленню. Разом з тим окремі висновки та уроки конференції вже зрозумілі

  • Інтерпайп – першим серед промислових компаній України, – демонструє справжній приклад (бенчмарк) відразу по декільком стратегічним напрямкам розвитку 4.0 – від підтримки хайтек спільнот, й до власних досягнень в області вертикальної та горизонтальної інтеграції (детальніше – див пост на ФБ)
  • Нарощує відрив від інших учасників ринку IT-Enterprise– й мова не тільки про те, «що це вже працює і тут» (в той час як західні компанії все ще планують свої лончі), а також про те, «як це подається». Рівень маркетингу, альянси з ІТ-стартапами – лідерами в області нових техно 4.0 (як Sensorama Lab), залучення перших осіб до подібних заходів – все це дуже виділяє компанію.
  • Подібні здобутки дозволяють вже формувати 1-у версію системи «бенчмаркингу 4.0» –

    українських прикладів та готових кейс-стаді того, як компанії проходять свій шлях цифрової трансформації в промисловості стає все більше. І це – супер-важливо для подальшого поширення та масштабування рішень наших інноваторів.

  • Цей захід став також наймасовішим з точки зору підтримки членів АППАУ. Спільнота АППАУ домінувала на обох заходах 5 та 6 липня. За що їм велика подяка від організаторів.

  • Водночас, ці здобутки – й на фоні відсутності на конференції цілого ряду інших категорій учасників ринку, які начебто заявляли про свою підтримку руху 4.0, говорить що розриви між лідерами руху та тими, хто не визначився або просто «піариться» на темі 4.0 будуть тільки зростати. Дуже яскраво цей розрив був демонстрований 6-го липня. В той час, як 5 липня учасники конференції бачили в деталях «як це вже працює» й розбирали при цьому масу практичних аспектів розвитку 4.0 – як технологічних, так і інших, деякі колеги проігнорували цей день, й 6-го липня намагались розповісти аудиторії про теоретичні, засадничі основи 4.0. Модератор оцінив цей дискурс як «повернення в 2015 рік». Тоді це питання було актуальним – але точно не сьогодні! Ця нерелевантність стає очевидною й з часом шкідливою для об’єднання – технологічним лідерам нашого руху просто нецікаво розмовляти з іншими учасниками процесу, що постійно запізнюються в розумінні «хто є хто» та «що є що» – як на світовій мапі, так і в Україні. «Чому так відбувається?», «що заважало цього разу відвідати захід №1 в русі 4.0», «в чому ваша роль та які функції ви готові виконувати в екосистемі 4.0?» – відсутні учасники – серед яких чимало наших партнерів з урядових програм цифрового розвитку, Ради 4.0, ТК 185, багатьох представників ІТ-сектору, науковців та інших категорій партнерів, що проігнорували цю можливість – мають самі відповісти на це питання.

А локомотив 4.0, що складається з передових наших учасників АППАУ та руху 4.0 буде тільки набирати темп. Конференція це підтвердила. І тим більше, що вже є нові виклики і на своєму ринку. Представники ДТЕК що відвідали конференцію, схвально оцінюють рівень учасників, але в них свої не менш високі запити в рамках власної, нової програми інноваційного розвитку.  Інші великі замовники також очікують конкретних рішень вже тут, і вже сьогодні. Але й малий та середній бізнес не відстає – питання директорів з цього сегменту «що ви можете дати нам – як рішення цифрової трансформації» відкрито звучали 5-6 липня. АППАУ натомість вже готує сервісну пропозицію на такі запити, частина якої була демонстрована в Дніпрі.

*******

Отже, рух пішов. Без подібної конференції це було б набагато менш очевидно. Тому наші вітання організаторам, експертам та всім учасникам заходу.

 

 

Олександр Юрчак
Нет Комментариев

Коментувати

Коментар
ім’я
Email
Web-cайт: