fbpx

Відкриття регіонального центру 4.0 в Одесі – звіт

15–16 лютого в Одесі відбулись заходи з відкриття регіонального Центру 4.0 в Одесі. Центр відкрився на базі Лабораторії мехатроніки та робототехніки «Міронафт» Одеського національної академії харчових технологій, яка з 2016 року є членом АППАУ та руху «Індустрія 4.0 в Україні». Центр 4.0 отримує статус регіонального осередку вказаних організацій, покликаного прискорити розвиток інноваторів 4.0 та консолідувати їх в єдину екосистему. Ця ініціатива АППАУ підтримується Міністерством Освіти та Науки України.


Подаємо фото-звіт про головні моменти відкриття та резюме – перші висновки.

 

В 1-й день відбулись тематичні круглий стіл та воркшоп. Виходячи з тези – «ніщо так не об’єднує як спільні цілі та цінності», – учасники намагались їх визначити для свого регіону.

 

Зокрема, спільними міні-проектами для учасників спільноти 4.0 на 2018 рік були названі 5 ініціатив:

  1. Проведення Технічних Днів Автоматизації (ТДА) в червні.
  2. Проведення 1-го Хакатону (дата планується).
  3. Створення школи стартапів.
  4. Залучення роботодавців до питань утримання талантів та підготовки кадрів під час ярмарки кадрів (жовтень).
  5. Модернізація системи освіти з значним розширенням в сторону LLL (Long Life Learning), IoT й більш широкого застосування САПР. Тут ще потрібні більш конкретні пропозиції.

 

Важливо, що в цих ініціативах вже видно зв’язок та підтримка з Києва. Зокрема, п.1) є походженням київських ТДА, в п.2) буде впроваджуватись по єдиному формату АППАУ, а п.3) запропонований та буде підтриманий науковцями з НАНУ та Київського академічного університету.

 

Ці ініціативи вибрані як найбільш доцільні з точки зору перших пріоритетів Центру 4.0 (просвіта ринку та об’єднання) та досить конкретними, щоб відразу дати практичні результати.

 

Цікавою була дискусія про цінності спільноти, що відповідає завданням цих міні-проектів.

 

Юлія Сулимова, модератор групи «Цінності» презентує результати воркшопу

 

Серед 2-х десятків згенерованих ідей про цінності, найбільш доцільними до вибраних завдань стали – командна робота, співтворчість, орієнтація на практичні результати, а також на нові можливості.

 

Раніше того ж дня, 15-го лютого, відбулась прес-конференція за участю керівництва ОНАХТ та організаторів заходів. Під час неї був підписаний меморандум про співпрацю між Лабораторією «Міронафт» та АППАУ.

 

На прес-конференції

 

Сторони зафіксували зобов’язання в розвитку Центру 4.0. Зокрема, АППАУ зобов’язується надавати комерційну (матеріальну) підтримку своїх членів та методично-консультаційну допомогу в розвитку. Центр 4.0 взяв на себе конкретні плани на 2018 щодо просвіти ринку в області 4.0.

 

Конференція другого дня зібрала близько 70 учасників – представників різних категорій учасників ринку, гостей з Києва, Миколаєва та інших міст України.

 

Зал конференції

 

З доповідями виступили керівники ОНАХТ, АППАУ, Лабораторії «Міронафт», компаній «Фенікс-Контакт Україна», «Шнейдер Електрик Україна», місцевих членів АППАУ – «Новатек Електро» (Overvis) та «НафтоГазХім Сервіс», представників «УкрГазВидобування», «Luxoft Odessa», Eplan / Rittal, IT-Enterprise, MDEM, учасників проекту TATU – Одеського національного політехнічного університету та Одеської національної морської академії.

 

Подібні заходи не обходяться без подарунків й перший презент Центру зробила київська інжинірингова компанія «Артезія» – комплект SCADA (ліцензія mySCADA) з Raspberry Pi.

 

Центр 4.0 планується, як спільний осередок розвитку для Одеси, Миколаєва та Херсону. Й для того, щоб налагодити контакти з Одесою з Миколаєва прибула чисельна команда на чолі з керівництвом компанії МДЕМ (інжиніринг в суднобудуванні), Агенцією з розвитку та ІТ-кластеру.

 

Команда з Миколаєва

 

Гості мали змогу відвідати Лабораторію «Міронафт», яка щоразу вражає нових гостей – але не масштабами, а скоріше маленькими «штрихами» сучасних лабораторних стендів, які разом створюють сильні враження інноваційності та підприємництва молодого покоління інженерів.

 

Віктор Єгоров, керівник Лабораторії «Міронафт» проводить екскурсію

 

Окрема подяка головним 4-м спонсорам конференції – компаніям «Фенікс Контакт Україна», «Шнейдер Електрик Україна», «Новатек Електро» та «НафтоГазХім Сервіс». А також всім партнерам, що підтримали як матеріалами, так і своєю присутністю – MDEM, Eplan/Rittal, Luxoft Odessa, IT-Enterprise.

 

Присутність ключових стейкхолдерів ринку промислової автоматизації й технологічних інновацій 4.0 була важливою для декількох ВНЗ Одеси, що зібрались 16 лютого на конференції, щоб почути наступне –

«Ми хочемо співпраці. Ми як інвестували роками та і будемо продовжувати інвестиції в ваші лабораторії та стенди, а також надавати іншу підтримку. Але ми також очікуємо змін від вас – в епоху 4.0 ринку потрібні більш адекватні продукти й зовсім інша динаміка розвитку»

.

 

Учасники панельної дискусії – керівники компанії від головних партнерів та спонсорів конференції

 

Конференція 16 лютого зачепила багато тем про розвиток Індустрії 4.0 в світі, були демонстровані також перші кейси 4.0 / IIoT в Україні.

 

Дистанційне управління з допомогою все більш «розумних» датчиків на wi-fi – є традиційною рисою 4.0. Зліва направо – Павло Пилипенко (Schneider Electric), Олексій Верхотуров (Rittal) та Сергій Зиков («НафтоГазХім Сервіс») біля демонстраційного стенду «НГХ Сервіс»,  –  це шкаф управління для моніторингу віддалених об’єктів в нафтогазових застосуваннях

 

Подібні заходи АППАУ традиційно багаті не тільки на нові знання, але й нові знайомства, обміни та спілкування. Й наші спонсори та організатори створили для цього всі умови. Учасники мали змогу покуштувати блюда місцевої кухні й часу для спілкування протягом 2-х вечорів було досить.

 

Фото з останнього вечора конференції передає настрій учасників  – Віктор Єгоров (Лабораторія «Міронафт»), Катерина Литвинко (Фенікс Контакт) та Олена Шапоріна (Одеський політех)

 

 

Резюмуючи головні результати цих заходів 2-х днів для спільноти АППАУ та руху 4.0:

  1. Заходи продемонстрували єдність та консолідацію учасників руху 4.0 як на національному, так і місцевому рівнях. Важливими в цьому контексті є приїзд та підтримка цілих команд гостей з Києва та Миколаєва. В черговий раз єдність поглядів на розвитку демонстрували чисельні члени АППАУ та руху 4.0.
  2. Залучення до заходів декількох інститутів та інституцій Одеси, головних місцевих членів АППАУ є тільки початком об’єднання. Вже очевидно, що питання глибокого (не для галочки) залучення місцевих учасників ринку, а також активістів в середовищі викладачів (й включно з іншими ВНЗ), буде не простим. Питання низької корпоративної культури кінцевих замовників, що не сприяє інноваціям, також не раз підіймалось на конференції й це ще один серйозний бар’єр.
  3. Разом з тим, підприємницькі якості та потенціал Лабораторії «Міронафт», її підтримка керівництвом ОНАХТ, членами АППАУ та рухом «Індустрія 4.0 в Україні» не залишають сумнівів в тому, що перший Центр 4.0 буде швидко розвиватись. А ясний перелік завдань та проектів на 2018 стимулюватиме конкретні формати співпраці учасників ринку.

 

В добру путь, Одеса – й до нових зустрічей – вже в рамках реалізації намічених планів Центру 4.0!

Руслан Вербовий
Нет Комментариев

Коментувати

Коментар
ім’я
Email
Web-cайт: