fbpx

Звіт зборів АППАУ – підсумки 2020 та плани на 2021

Загальні збори, які є найвищим органом управління асоціацію АППАУ відбулись цього разу в онлайн режимі 26 січня. В офісі IT-Enterprise знаходились тільки голова Правління АППАУ Олег Щербатенко та ген. директор асоціації Олександр Юрчак. Цей звіт передає головні підсумки обговорень й плани на 2021.

До підсумків 2020

«Важкий рік, але ми вистояли, перегрупувались й рухаємось далі..» – так звучить головний меседж про підсумки 2020 словами ген. директора АППАУ Юрчака О.В.

АППАУ збільшила в 2020 роль Правління та свій регіональний й загальний вплив на стейкхолдерів Індустрії 4.0, покращила показники в фандрейзингу й здійснила справжній прорив в сфері кластеризації промислових хайтек. Водночас, через важкі економічні обставини та COVID-10 ми втратили частину членів та доходу бюджет членських внесків й дуже важливий проект по Hannover Messe 2020, який мав запустити нашу експортну програму.

Ми розвивались не так як планували рік тому, ряд проектів розвитку був спричинений наслідками COVID-19 – зокрема, це мобілізація наших кращих експертів в заходах Аналітичного центру Industry4Ukraine, експертні дискусії про необхідні зміни на NextNormality й консолідована реакція на появу Національної Економічної Стратегії 2030. Інші успішні проекти – як ClsuteRISE, Інтеграція 4.0, Trans4mation були до певної міри спланованими.

Натомість, важкими для продовження чи ініціації виявились ініціативи EIF, продовження робіт ТК 185, запуск нового сайту Land4Developpers й розвиток Центрів 4.0.

Тим не менше, виконавча дирекція здійснювала постійний контроль – моніторинг всіх проектів й по мірі сил та наявних ресурсів намагалась вирішувати проблемні питання. В 2020 ми набагато частіше звертались та задіювали членів Правління.

 

Переглянути презентацію можна тут:

 

 

Важливі рішення та оновлення 2020 – 2021 рр.

На зборах згадувалось радше побіжно, але важливими змінами чи оновленнями в АППАУ в 2020 є наступне:

 1. Платформа Industry4Ukraine, яку АППАУ підтримує як на рівні участі в орг. комітеті, так й у всіх спільних (з іншими промисловими асоціаціями) заходах провела кращу структуризацію своєї діяльності та структури управління. Детально виписані місія, пропозиція цінності, структура управління, – деталі див. на головній сторінці. Ця платформа, її портфель проектів та співпраця є нашим головним союзником в просуванні Індустрії 4.0 як на рівні інших галузевих асоціацій, регіонів, так і уряду.
 2. Водночас, стратегічна сесія 18 грудня прийняла рішення про створення власної функції GR (відносин з урядом). Це означає, що новий комітет АППАУ буде набагато більш тісно координувати й фактично посилювати орг. комітет Industry4Ukraine в роботі з державними інституціями. Причиною є незадовільний стан просування стратегічних напрацювань на рівень державних стратегій, нормативно-правових актів та законопроектів.
 3. В січні 2021 ми також оновили нашу веб-сторінку про пропозицію цінності – вона синхронна з брендбуком асоціації, який вийшов в 2020. Разом вони структурують положення про місію організації, наші цілі до 2023, цінності співпраці та головну пропозицію цінності для членів асоціації.
 4. План дій, запропонований для членів АППАУ в 2020 має більш синтетичний, але ясний характери – фактично всі наші дії та ініціативи групуються по напрямами стратегічного розвитку, які в свою чергу розбиваються на проекти розвитку та співпраці. Оскільки цих проектів чимало (в огляді на зборах згадано 10 проектів), кожен з членів АППАУ може вибрати хоча б 1 й таким чином долучитись до співпраці. План дій на 2021 зберігає такий же формат – про це далі детальніше.
 5. На зборах ми не згадали ще 1 розвитковий проект – це проект з UNDP (ПРООН), який передбачає посилення нашої інституційної спроможності. Його дії направлені головним чином на нашу виконавчу дирекцію – з жовтня 2020 йдуть багато заходів в онлайн, як воркшопи та тренінги. Між тим, наші члени також могли вже частково відчути дію цього проекту – заходи кінця року, як стратегічна сесія Правління, а також спільна стратегічна сесія АППАУ та запорізького кластеру ІАМ відбулись завдяки підтримці UNDP. Плани на 2021 цього проекту й дуже амбійними, й кожен з наших членів в тій чи іншій мірі відчує це в наших комунікаціях та пропозиції послуг.
111
111
111

Плани на 2021 рік

Слідуючи формату #ДієвеПартнерство план дій на рік створюється спільно – частину ідей пропонує виконавча дирекція, частину – генерують члени Правління, частину – самі члени асоціації. Зараз цей процес ще продовжується в онлайн – члени асоціації запрошуються до редагування спільного документу (посилання на нього надсилається по запиту).

Що стосується вже узгоджених планів між правлінням та виконавчою дирекцією, ми бачимо зараз 8 напрямів розвитку по яким структуруються проекти, міні-проекти та окремі заходи – їх можна переглянути в цьому файлі.

 

Коротко відкоментуємо найголовніші проекти спільного розвитку:

 1. Проекти та міні-проекти, які вже мають фінансування й потребують якісного завершення чи продовження (позначені салатовим кольором):
  1. ClusteRISE є проектом №1, якому наша виконавча дирекція приділяє велику частину свого часу та ресурсів. Цей проект є визначальним як для перезапуску всього кластерного руху України, так і для значного поширення присутності АППАУ в регіонах. Й мова не тільки про Харків, Запоріжжя та Миколаїв – ми говоримо ще про як мінімум 3-5 регіонів.
  2. Проект «Інтеграція 4.0» має також амбіції оновлення української програми смарт-спеціалізації регіонів та її значно кращого вирівнювання з європейськими орієнтирами та Індустрією 4.0. До цього часу цього фокусу там не було, хоча ця державна стратегія розгортається в Україні з 2017 року.
  3. Обидва ці проекти будуть презентовані на спеціальних заходах березня в Миколаєві, Харкові та Запоріжжі, вони є відкритими до долучення й тому участь членів АППАУ, в тому числі з інших регіонів в них вітається. Детальніше – звертайтесь до виконавчої дирекції на info@appau.org.ua
  4. Запуск Technology & Innovation days по регіонам – ще 1 важлива ініціатива, що починається в рамках ClusteRISE в Запоріжжі в березні, але може бути легко тиражована по регіонам. Це новий формат, похідний з вищевказаних проектів, але який може бути цілком самодостатнім. Його цінність та новизна – в чіткому поєднанні кращих бізнес-кейсів з боку замовників – й пропозиції на них кращих юз-кейсів з боку постачальників послуг, продуктів та рішень. Все це – навколо Індустрії 4.0, або ж (у випадку кластерів ІАМ) в ширшому форматі, який охоплює більше традиційних сфер промислового інжинірингу – машинобудування –  автоматизації.
 2. Проекти які не мають фінансування (в пошуку – позначені в файлі оранжевим).

В цій категорії знаходяться проекти з розвитку Центрів 4.0, ТК 185, запуску 1-го акселератора 4.0, створення торгової місії Індустрії 4.0, групи EIF та спец. Програми по по кращому залученню та мотивації лідерства серед членів АППАУ.

Всі ці проекти мають вже підготовлені грантові заявки, тому мова про активний їх фандрейзинг.

 

 1. В контексті останнього надзвичайно важливим є запуск власного комітету GR. Адже питання фінансування цих вищевказаних проектів розвитку вирішується досить просто, якщо є налагоджені відносини з ключовими міністерствами та відомствами центрального уряду. Для розуміння цифр – одна тільки Мінцифра має бюджет більше 1,5 мільярда гривень на проекти розвитку, на жаль далекі від Індустрії 4.0 (як публічні послуги, е-урядування чи е-навички). Але Мінцифра також управляє десятками мільйонів євро міжнародної допомоги та грантів в сфері цифрової трансформації, що заходять в Україні. Отже, вплив на це міністерство та співпраця могли б зрушити й проекти АППАУ, сума яких виглядає просто смішною на фоні вищевказаних– загальний обсяг наших проектів розвитку не перевищує 15–20 мільйонів гривень. Й це приклад тільки одного міністерства. Ці співвідношення показують також надзвичайно низьку вагу та пріоритет промислових хайтек (Індустрії 4.0) в планах уряду – отже спільний GR нам потрібен також щоб змінювати цю ситуацію, наслідком якої є де-індустріалізація та спрощення економіки країни, що набирають загрозливих масштабів.

Ці плани не виключають інші, більш короткострокові та більш приземлені ініціативи, які можуть генерувати самі члени АППАУ. Регіональні та галузеві заходи, повернення до різних форматів просування технологій та брендів, створення окремих галузевих дорожніх карт цифрової трансформації тощо – перелік подібних ініціатив є досить великим. Нагадаємо тільки, що формат #ДієвеПартнерство передбачає генерацію таких ідей саме «знизу» – від членів АППАУ. Виконавча дирекція при цьому є радше координатором та додатковим каналом залучення та просування окремо взятої ініціативи. Отже, надсилайте ваші пропозиції.

 

Правління АППАУ погодить остаточний план до 10 лютого. Графік подій на 2021 вже також частково визначений й ви можете також синхронізувати свої заходи з тими, що вже сплановані на рік.

Михайло Федак
Нет Комментариев

Коментувати

Коментар
ім’я
Email
Web-cайт: