fbpx

Рух «Індустрія 4.0 в Україні» об’єднує гравців ІТ та АСУ ТП

5 липня 16 перших компаній з ІТ та АСУ ТП секторів, скріпили своїми підписами Хартію «Індустрія 4.0 в Україні» й заклали таким чином початок національного руху. Для АППАУ – це велика радість та знакова подія –

останні 4 місяці наші зусилля були спрямовані на те, щоб об’єднати гравців ІТ та АСУ ТП навколо платформи «Індустрія 4.0».

Захід у форматі круглого столу, бізнес-сніданку в готелі Hilton був організований 2-ма асоціаціями – інноваційного розвитку України (UAID) та АППАУ. Учасники – провідні компанії з областей ІТ та АСУ ТП, представлені такими брендами як Microsoft, Luxoft, ABB, Phoenix Contact, HP, Saturn Data Int, IT-Enterprise та інші.

Питання обговорення були розділені на 2 блоки – про Інновації в Україні (необхідність, стан, бар’єри) та про положення Хартії «Індустрія 4.0». В результаті Хартію підписали всі 16 учасників круглого столу –  Майкрософт-УкраїнаАББ Лтд, Люксофт Україна, Фенікс Контакт Україна, «НРЕ Україна», ВГ «Техінсервіс», IT-Enterprise, Blockchain.fund, АрселорМіттал Кривий Ріг, Saturn Data International, УкрТрансНафта, Азов Контролз, uMuni, IBC, АППАУ, UAID та Львівський завод радіоелектронної, медичної аппаратури.

Окремий круглий стіл – продовження обговорення про положення Хартії та вироблення конкретного плану дій з учасниками ринку промислових ІТ-АСУ відбудеться 28 липня в Києві.

Нижче ми подаємо фотозвіт учасників форуму.

Початок зустрічі: члени АППАУ раді бачити один одного – зліва направо Олександр Задорожний (АББ Лтд), Олег Михайлов (АППАУ), Юрій Карсім (АББ Лтд), Максим Романов (АМКР).

 

Юрій Пивоваров, ген. директор UAID (справа) вітається з Ярославом Кізимою – ген.директором Львівського заводу медичної, радіоелектронної апаратури.

«Підписувати чи ні?» – Андрій Максимець, ген. директор ТОВ «Фенікс Контакт» вчитується в положення Хартії.

 

Євген Саранцов, засновник blockchain.fund та модератор 1-ої частини обговорення про стан інновацій в Україні, починає дискусію відео роликом «Ви хочете молоко без корови?» (справді потужний дискурс, – рекомендуємо)

Учасники дискусії

Надія Васильєва, СЕО «Майкрософт-Україна» часто брала слово. «3 головні бар’єри для інновацій – захист інтелектуальної власності, безпека інвесторів та наявність розвинутої інфраструктури. Й за все це має дбати не хто інший, а держава».

 

Ярослав Кізима, СЕО Львівського заводу радіоелектронної медичної апаратури – «Чи потрібні інновації? Та ми просто щезнемо без них. Левова доля часу та ресурсів в нас йде на інновації».

 

Анатолій Верес, HPE-Україна (Hewlett Packard Enterprise) говорить про важливість та переваги державно-приватного партнерства й про те, як прискорити інновації.

 

Олександр Щербатенко, партнер IT-Enterprise (по центру) – “насамперед замовник має розуміти що таке інновації”. Замовник виявився поруч, – Максим Романов, нач. Департаменту АСУ-ІТ АМКР (зліва) розповів про світові стандарти пром. автоматизації, що мають відношення до платформи 4.0 і які вперше в Україні впроваджуються на їх підприємстві.

 

Юрій Карсім, керівник департаменту PS «АББ в Україні» окреслив як їх компанія підтримує партнерів в Україні та розповів цікаву історію про відношення до західного інвестора, якому запропонували самостійно підвести лінію 330 кВ для забезпечення свого об’єкту електроенергією.

 

Юрчак Олександр, ген. директор АППАУ (по центру) та модератор блоку про Хартію 4.0 уважно нотує коментарі учасників. Поруч справа – Олег Михайлов, директор з розвитку АППАУ. Крайній справа, – Антон Кротюк, заступник директора «Азов контролз» з Маріуполя.

 

Роман Симець, директор департаменту АСУ-ІТ «УкрТрансНафта» підкреслив важливість такого елементу платформи 4.0 як кібер-безпека. Особливо для інфраструктурних та енергетичних об’єктів і особливо в ці часи. Україні потрібно прискорювати свій шлях до кращих стандартів та практик цій сфері.

 

Олександра Альхімович, керуючий директор «Люксофт-Україна» сказала, що компанія давно працює по технологіях 4.0 – але не в Україні. Клієнти компанії – великі міжнародні бренди в банківській сфері, енергетиці та промисловості. Щодо України – «ІТ –индустрия существует здесь не благодаря, а вопреки…». Як же багато стоїть за цими словами.

я

Вітання учасників зустрічі з успішним результатом – Хартія підписана.

*******************

Дискурс про «погану державу» важливий, але вже трохи набив оскомину, а за відсутності чиновників, – навряд чи може бути конструктивним.  Тому хочемо закінчити словами Зіновія Матчишина (uMuni) – «Не потрібно оглядатись весь час на державу. Львівська «Політехніка» відкрила цього року курси по ІоТ без держави, але завдяки Львівському ІТ кластеру. УКУ вперше в Україні відкриває цього літа школу по data science. Ми зробили свій успішний стартап  в напрямку 4.0 без держави. Треба брати й робити. Не треба чекати. Час – головний критерій».

Ці слова можна сміливо віднести до духу та суті Хартії 4.0 і це квінтесенція нашої зустрічі. Треба брати й робити. Разом. Бо часу більше немає.

АППАУ приєднується до всіх поздоровлень – перший крок зроблено!

Повний фотозвіт події можно переглянути за цим посиланням . Наступна зустріч учасників руху в широкому складі  відбудеться 28 липня.

Олександр Юрчак
Нет Комментариев

Коментувати

Коментар
ім’я
Email
Web-cайт: