fbpx

Партнерство та співпраця з АППАУ – перспективи 2017

До Форуму лідерів, 16 березня, ми підготували статтю, де показуємо різноманітні формати та приклади співпраці, які вже утворились в/та навколо нашої асоціації. Вибрали кращі й саме постійні форми співпраці. Цією публікацією також даємо зворотній зв’язок й показуємо всім партнерам, які напрямки, на наш погляд, є перспективними для розвитку хай-тек ринків.

Співпраця для АППАУ є органічною формою діяльності. Все чого ми досягли, робиться з допомогою партнерів, серед яких чимало не мають відношення до прямого членства. Разом з ними ми створюємо нові послуги для наших членів, розвиваємо ринок, рухаємо інновації, встановлюємо кращі практики та стандарти. Нижче даємо перелік наших кращих партнерств й по тим категоріям, які найбільше відповідають нашій співпраці.

 

Нетворкинг, івент маркетинг, розвиток нових напрямків, об’єднання гравців хай-тек

Нетворкинг та івенти – це сьогодні, очевидно, одна з найпоширеніших форм встановлення відносин та початку співпраці для будь-яких партнерств. В цьому напрямку ми тісно співпрацюємо –

 • CIS-Events – з 2015 року є постійним нашим партнером в проведенні великих заходів для ринків промислових ІТ та АСУТП. Традиційними вже є конференції в Дніпрі та Києві. Цього року CIS-Events заснували конкурс інноваторів по 4.0, який ми з радістю підтримаємо.
 • Euroindex – є нашим традиційним партнером в проведенні семінарів на виставках EIA – Elcom. З  в рамках цих виставок ми щорічно проводимо серії тематичних семінарів, на які залучаємо кращих експертів ринку.
 • Журнал «Мир автоматизации» – постійно нас підтримує публікаціями та нетворкингом в різного роду заходах. Журнал є єдиним друкованим ви даням в області промислової автоматизації України й також публікує та розповсюджує спеціальні випуску АППАУ, як аналітичні звіти.
 • HUB 4.0 – новий партнер, і хоча ми знайомі тільки з кінця 2015, сьогодні центр є нашим постійним партнером в проведенні різних київських конференцій, круглих столів, семінарів тощо. Найбільш важливим для нас є не стільки вигідні умови щодо логістики заходів та високий  професійний рівень сервісів, як орієнтація та профіль HUB 4.0 на розвиток хай-тек, щира відданість всього менеджменту ідеям розвитку.

Фото – одне з кращих в демонстрації партнерства в області 4.0: груднева конференція в HUB 4.0 – зліва куратор Digital Agenda Ukraine Валерій Фіщук (Cisco), справа – керівник технопарку TCDC Валерій Саранцев. Всі разом ми рухаємо 4.0 в Україні.

З минулого року в нас з’явилися нові партнери з ІТ-сектору. Зокрема, чимало компаній – членів АППАУ, має сьогодні близькі стосунки з Luxoft. Для АППАУ ця співпраця почалась минулого року. Завдяки Роману Зінченко, засновнику GreenCubator, ми познайомились з Дмитром Вільчинським, директором з розвитку  Luxoft. Сьогодні – вже завдяки Маріані Коніній, ми знаємо багато людей з ІТ-сектору, а з Luxoft  тісно співпрацюємо в русі 4.0.

Окремо виділимо Hi-tech office Ukraine –це  єдина про-урядова структура, з якою ми маємо тісні зв’язки та співпрацюємо в рамках проекту Digital Agenda Ukraine. В свою чергу, традицією стає запрошення керівників на наші заходи по 4.0

Переспективи та виклики 2017: в першу чергу, це запуск Маркетингового комітету в рамках руху 4.0. Спільна робота партнерів дозволить виробити нові засоби комунікацій (планується сайт руху), синхронізувати графіки подій, меседжи до ринку, а також покращити контент різноманітних заходів.

 

Встановлення професійних стандартів промислової автоматизації

Ця робота – головна місія АППАУ, закріплена в нашому Статуті. Головними партнерами в цій області є наступні колеги:

 • Максим Романов – наш ініціатор та інноватор по встановленню міжнародних стандартів пром. автоматизації на промислових підприємствах України. Стандарт ISA 95 був першим, встановленим в АМКР на корпоративному рівні. Пізніше прийшли Automation ML, B2MML, SCORM та багато інших. Разом це створює та показує всім учасникам ринку АСУТП напрямок розвитку. Найбільш важливим в цьому випадку є те, що всі ці стандарти «підігнані» під конкретні проблеми великого промислового підприємства й цілісно вписуються в стратегію цифрової трансформації. З АМКР в кінці 2016 ми також провели першу сесію по виробленню дорожньої карти цифрової трансформації.
 • Олександр Пупена – подібно Максиму, але з середовища ВНЗ, 2-ий рік працює над популяризацією та навчальними продуктами по відношенню до ISA 88. Вийшло вже чимало вебінарів, статей, семінарів – на квітень плануємо перше навчання.
 • Максим Савельєв – аналогічно працює над вдосконаленням тем по  ГОСТ-24, 34 – ці стандарти, датовані ще кінцем минулого століття визначають управління життєвим циклом АСУ. Сьогодні вони начебто відмінені, але що натомість – визначення немає.

Одним за найбільш перспективних партнерств з минулого року обіцяє стати співпраця з IT-Enterprise. На відміну від попередніх колег, ми тут маємо справу з цілим колективом та системними політиками великої організації, як у встановленні інновацій в 4.0, але також в системних напрацюваннях в області ЕАМ, ТОіР, Е-закупівель й багатьох інших систем управління промисловими підприємствами. Інший напрямок співпраці – це маркетинг та просування інновацій. IT-Enterprise є одним з найбільш активних гравців ринку у цьому відношенні, й тут очевидна співпраця також в рамках B2B Ukraine.

Переспективи та виклики 2017: звісно це запуск Технічного комітету «Промислова автоматизація». В цьому місяці ми чекаємо остаточних рішень державного Агентства зі стандартизації.

 

Міжнародна співпраця

2 головні напрямки – це міжнародні асоціації та партнери з інших країн

 • «Інсист-автоматика» з м. Омськ (РФ) була та є нашим поводирем… на ринок США. Цей системний інтегратор, єдиний на території СНД сертифікований по стандартам Control System Integrator Association (CSIA), і власне завдяки ген. директору Володимиру Моренко ми завжди в курсі всього що відбувається в CSIA, і більш широко – на світових ринках системної інтеграції АСУТП. Ця інформація є дуже важливою для встановлення критеріїв якості в Системній інтеграції АСУ ТП.
 • ГК «Ракурс» з м. Санкт-Петербург (РФ) є іншим нашим партнером у встановленні стандартів якості в області АСУТП. Колеги люб’язно розділяють свій кращий досвід, базований на системних підходах та політиках в області управління якістю на всьому життєвому циклі АСУТП.

В нас також є чимало контактів з різними міжнародними асоціаціями, водночас цю співпрацю ще не можна назвати постійною.

Переспективи та виклики 2017: це поглиблення співпраці з партнерами, а також більш тісні контакти з міжнародними асоціаціями та партнерами. Зокрема, з кінця минулого року ми мали інтенсивні обміни з Дойче Мессе по спільній участі українських підприємств – розробників та інтеграторів на виставку Hannover Messe. Окремо ми розглядаємо та напрацьовуємо багато контактів з торговими місіями посольств в Україні, – це є частиною програми Exporec. Семінар з індійським посольством був першим з серії що планується. Ще один напрямок – встановлення стандартів якості в проектах АСУ ТП.

 

Кооперація з іншими галузями та бізнес-спільнотами

Наразі постійні форми співпраці ми маємо з 2-ма структурами:

 • B2B Ukraine – клуб В2В, що об’єднує експертів та професіоналів в В2В маркетингу, продажах та розвитку бізнесу – є постійним нашим партнером та учасником різних подій. З 2014 року ми кооперуємось з експертами клубу в напрямках як складні продажі, лідогенерація, діжитал-маркетинга, продуктовий менеджмент, контент-маркетинг, експортний маркетинг тощо. Важливим для АППАУ та наших членів є досвід клубу по встановленню бенчмарк та кращих практик. З них – чимало лежать в нашій області хай-тек. Клуб системно комунікує кращі кейси по вказаних напрямках від DanfossEleksTerrasoftMDEMYalantis, Inerpipe та інших.
 • Запорізька торгово-промислова палата – є постійним партнером в залученні та розвитку українського машинобудування. Традиційною є наша участь в їх виставках та круглих столах в травні.

Переспективи та виклики 2017: не зважаючи на великий перелік зв’язків з іншими галузевими асоціаціями та ІТ-кластерами – постійних форм співпраці з ними немає. Поки що ми не бачимо з їхнього боку великого інтересу до промислових секторів хай-тек. Інший виклик – налагодження співпраці з ТПП України в напрямку експортного маркетингу.

Один з найбільш перспективних напрямків співпраці – це спільні акції з великими промисловими брендами. Interpipe був першим серед них, хто започаткував великі фестивалі хай-тек – TechFest в вересні 2016 зібрав за 2 дні більше 10 тис. чол. АППАУ активно підтримала цю ініціативу через залучення інших партнерів на цей фестиваль. 

 

Співпраця з членами АППАУ по розвитку ринків та бізнесу

Найбільш цікавими за минулий період є приклади співпраці з наступними компаніями:

 • ВГ «Техінсервіс» – давній партнер й спонсор багатьох наших заходів. Компанія підтримує АППАУ від початку створення. Подяка не обмежується словами чи піаром, – минулого року ми непогано попрацювали разом, щоб більш чітко позиціонувати компанію на ринку інжинірингових послуг й виробили для цього відповідний меседж-бокс.
 • «Еліус-М» – наш новий член асоціації, інтегратор з м. Суми. Співпраця триває по декільком напрямкам – розвитку бізнесу та розвитку нових продуктів в напрямку 4.0. «Еліус-М» своєю проактивною поведінкою нівелює заяви деяких інтеграторів, інших членів АППАУ, про те, що «для розвитку в нас немає ресурсу». При правильній організації праці, ресурс завжди знаходиться.
 • Phoenix Contact Україна – один з перших вендорів, що приєднався до АППАУ в 2013 році. Найбільш цікавою виглядає співпраця з ВНЗ, зокрема проект TATU, що має на меті випуск нових комерційних продуктів для ринку. В офісі компанії ми проводили також клуби технічних директорів та тренінги з маркетингу.
 • FESTO Україна – є іншим нашим надійним партнером в розвитку ринку через освіту та просвіту. Євген Риженко, керівник навчального центру, особисто витрачає масу зусиль на налагодження контактів та співпрацю з ВНЗ та іншими освітніми партнерами. Компанія активно нас підтримує в просуванні 4.0, а також в освітніх програмах.
 • Kaeser Kompressoren Україна – є незвичним прикладом кооперації по інноваціям. Переможець в номінації 2016 «Краще рішення в 4.0» компанія, – й не зважаючи на малі ресурси в маркетингу та й взагалі в АСУ,  – робить особисто дуже багато для популяризації 4.0 в Україні й рухається на практиці до встановлення нових бізнес-моделей як Product-as-a-Service.

Всі ці приклади дійсно й на справі демонструють принципи сталого розвитку – ми відзначили це в рейтингах АППАУ за 2016. Щодо інших членів АППАУ вкажемо, що перехід від пасивного спостереження до активних дій – є головним викликом на цей рік. Важливо просто намітити конкретний план дій й рухатись по ньому. Як правило, подібний план ми узгоджуємо на початку року на спільних зустрічах. Інший виклик – це залучення кінцевих замовників, – поки що й за виключенням АМКР, ми не бачимо прикладів середньо-довгострокового партнерства.

************

Повторимось, що перелік вище не є повним – ми вказали тільки тих партнерів, з якими вже відпрацьовані більш-менш формати постійної взаємодії по розвитку ринку. Спільні погляди та цінності щодо розвитку ринку, сталість відносин, взаєморозуміння та спільні зобов’язання формують довіру. Власне, всі ці компанії є живою ілюстрацією до нашого розуміння, як формується довіра. Адже без довіри – про яке партнерство можна говорити?

Ми також прагнемо показати – і в тому числі на своєму прикладі, – що справжнє партнерство, націлене на розвиток ринку та цінності «givers» є набагато вигіднішим в бізнесі, ніж традиційне українське «шо я з цього буду мати» (takers). Це – шлях до прискореного розвитку та конкурентоздатності в глобальному світі.

АППАУ є відкритою до нових партнерств та партнерів. Але головний виклик 2017 – це не стільки розширення партнерств, як вихід на покращення ефективності зі всіма існуючими партнерами, членами АППАУ та учасниками руху 4.0.

В цьому контексті ми всі маємо єдині виклики – завдання на 2017:

 1. Перехід  від тактичних дій до стратегічної співпраці – перш за все, це має проявлятись в тому, що наші дії (наприклад, спільні конференції чи фести) носять осмислений характер по відношенню до ключових завдань по розвитку хай-тек ринків. Потрібно відходити від формату «подія (будь-яка) – просто я данина моді, чи засіб для заробітку».
 2. Покращення механізмів співпраці – тут ми бачимо активне задіяння різних спільних робочих груп та комітетів. Ми мали вже не одну спробу їх запуску, але, на жаль, ще дуже мало ефективних.
 3. Краще фокусування на «малих» проектах – тут мається на увазі малі, але конкретні міні-проекти, які легко виконуються разом (наприклад, запуск нових сайтів по 4.0 та EXPOREC, пошук та визначення кращих інноваторів по 4.0, видання книги «4-а промислова», каталог інжинірингових фірм України, бенчмаркинг ІТ-галузі, запуск серії прикладних, освітніх вебінарів, спільні конференції як з HUB 4.0 і т.п. – перелік може бути довгим). Коли кожен з партнерів бере свою маленьку частинку, справа рухається набагато швидше.

Один з чудових останніх прикладів таких маленьких, але важливих дій  – це спільна робота з журналом «Метал-кур’єр» по випуску спеціального видання, присвяченого Індустрії 4.0 в Металургії. Подібні видання ми позиціонуємо як інструмент №1 для роботи з С-рівнем та директорами АСУ-ІТ в цій галузі, й вони потрібні сьогодні по кожній галузі. Важливо відмітити, що в цьому випадку ініціатива йшла з їхнього боку – ми просто підтримали.

Повна інтеграція цих речей відбувається в спільних  проектах розвитку АППАУ.

Про все це детальніше згодом на нашому форумі лідерів 16 березня. Запрошуємо всіх наших партнерів приєднуватись – на форумі ви можете самі розказати про свій досвід співпраці, запропонувати – обговорити нові напрямки, –  й не тільки з АППАУ. Співпраця в горизонтальних бізнес-спільнотах, в громадянському суспільстві – це головний наразі шлях розвитку України.

 

Олександр Юрчак
Нет Комментариев

Коментувати

Коментар
ім’я
Email
Web-cайт: